به گزارش روابط عمومی مجتمع کشت و صنعت اشراق، دکتر ایوب لکی، در گفتگویی اظهار کرد بر اساس گزارش تولید روزانه، واحد دامپروری واقع در شهرستان ورامین به رکورد تولید 40 لیتر شیر خام به ازای هر راس گاو شیری رسیده است.

دکتر ایوب لکی، مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت اشراق در این خصوص اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی گرم و خشک منطقه که همواره موجب ایجاد تنش در گاوهای شیرده می‌گردد و از حجم شیر تولیدی آنها می‌کاهد نیل به این میزان تولید خاصه در فصل تابستان بسیار ارزشمند بوده و جز با تلاش و همت بی وقفه تیم متخصصان و کارکنان ممکن نبود.

مهندس ابوالفضل اردستانی، معاون تولید و بهره برداری مجتمع کشت و صنعت اشراق ضمن تبریک حصول موفقیت در امر افزایش بی سابقه راندمان تولید شیر خام در این مجموعه افزود: همواره عوامل گوناگونی را می‌توان در مورد افزایش تولید در دامهای شیرده متصور بود که در این بین اعمال تعدادی از همین عوامل و تغییر و اصلاح پاره‌ای از زیرساخت‌ها به ویژه در واحد دامپروری تقی آباد - علی رغم شرایط جوی نچندان مناسب در این منطقه - تاثیر خود را در افزایش تولید به وضوح نمایان ساخته است. اردستانی با تشریح عوامل تاثیرگذار بر افزایش راندمان تولید گاوهای شیرده، عواملی همچون تامین نهاده به صورت پیوسته، ارتقای سطوح کیفی در خوراک مصرفی، مدیریت هرچه بهتر عملیات انبارداری علوفه، ایجاد آسایش و راحتی در دامها از طریق خنک کردن محیط و تغییر بستر زیر پای دام به ماسه عمیق را در افزایش بازده واحد دامپروری تقی آباد شهرستان ورامین موثر دانست.

شایان ذکر است شرکت کشت  و صنعت اشراق در حال حاضر علاوه بر 400 هکتار زمین زراعی و 210 هکتار باغ پسته با بهره گیری از 7 فارم صنعتی دامپروری، سالانه بیش از 20 هزار تن شیر گاو و 500 تن شیر بز به بازار عرضه می‌کند.