اخبار


مجتمع کشت و صنعت اشراق در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت دارد/ با حذف سم مصنوعی از کود ارگانیک دامی خود برای زراعت استفاده می کنیم / نیازمند حمایت سازمان جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام، سازمان دامپزشکی و بانک کشاورزی هستیم

 ایوب لکی مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق درگفتگو با خبرایران اظهارداشت: مجتمع کشت و صنعت اشراق شامل بخش کشاورزی و دامپروری می‌باشد که در حال حاضر در 3 بخش بزرگ در حال فعالیت هستیم.
وی تصریح کرد : بخش دامپروری سنگین ما شامل ۳ هزار راس گاو شیری هولشتاین بوده و سالیانه بالغ بر ۱۲ هزار تن شیر تولید می‌کند. بخش دامپروری سبک نیز بالغ بر ۱۳ هزار راس دام از نژاد گوسفند و بز می‌باشد که شامل ۷ نژاد با پتانسیل تولیدی بالا و ضریب دوقلوزایی هستند.
لکی افزود : بخش کشاورزی و زراعت نیز با دارا بودن بیش از ۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت، ۳۰ درصد از نهاده‌های علوفه خود را تامین می‌کند و همچنین  ۲۰۰ هکتار باغ پسته در استان تهران و ورامین نیز داریم که سالانه بالغ بر ۴۰۰ تن پسته تولید می‌کنیم.
وی عنوان داشت: در حال حاضر ۳۰۰ نفر پرسنل بصورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم با شرکت ما همکاری دارند. با توجه به اینکه شهر ورامین در منطقه خشک واقع شده و با کمبود و شوری آب در این منطقه مواجه هستیم، ما توانسته ایم ۲۰۰ هکتار محصول باغ پسته را زیر کشت قرار دهیم.
مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق تاکید کرد : خوشبختانه ما توانسته‌ایم از کود ارگانیک دامی خود برای زراعت استفاده کنیم و در زنجیره‌های مختلف تولید پروتئین حیوانی و زراعت، در حال تکمیل حلقه‌های غذایی هستیم و از هیچ نوع سم مصنوعی در تولیدات خودمان استفاده نمی‌کنیم.
وی ابرازداشت : کیفیت زمین و آبیاری برای زراعت مان بسیار بالا و مکانیزه است، از همین رو محصول باکیفیتی برداشت می‌کنیم.
وی در خصوص شرکت در بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته بیان داشت : در این نمایشگاه بیش از ۷ نژاد گوسفند، ۳ نژاد بز و ۲ نژاد از گاو سنگین عرضه کرده‌ایم و ۲۰ درصد تخفیف نمایشگاهی نیز در نظر گرفته‌ایم.
لکی درمورد صادرات هم افزود : برنامه آینده ما صادرات دام سبک به کشورهای عراق و افغانستان می‌باشد. در بخش تولید و صادرات شیر نیز با کارخانجات لبنی مثل: چوپان، دومینو، پارس قرون، پگاه همکاری داریم که کیفیت شیر به واسطه دانش روز بسیار بالاست.
وی درپایان سخنان خود گفت : فعالیت ما در ۴ استان تهران، زنجان، کرمانشاه و خوزستان می‌باشد که مرکز اصلی فعالیت ما در استان تهران و شهرستان ورامین می‌باشد. ما به واسطه تامین نیازهای تغذیه‌ای مردم نیازمند حمایت سازمان جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام، سازمان دامپزشکی و بانک کشاورزی برای اخذ وام در جهت افزایش تولید و پایداری دامداری و کشاورزی می‌باشیم.


موردی برای نمایش وجود ندارد.