اخبار


مجتمع کشت و صنعت اشراق در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت دارد/ با حذف سم مصنوعی از کود ارگانیک دامی خود برای زراعت استفاده می کنیم / نیازمند حمایت سازمان جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام، سازمان دامپزشکی و بانک کشاورزی هستیم

 ایوب لکی مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق درگفتگو با خبرایران اظهارداشت: مجتمع کشت و صنعت اشراق شامل بخش کشاورزی و دامپروری می‌باشد که در حال حاضر در 3 بخش بزرگ در حال فعالیت هستیم.
وی تصریح کرد : بخش دامپروری سنگین ما شامل ۳ هزار راس گاو شیری هولشتاین بوده و سالیانه بالغ بر ۱۲ هزار تن شیر تولید می‌کند. بخش دامپروری سبک نیز بالغ بر ۱۳ هزار راس دام از نژاد گوسفند و بز می‌باشد که شامل ۷ نژاد با پتانسیل تولیدی بالا و ضریب دوقلوزایی هستند.
لکی افزود : بخش کشاورزی و زراعت نیز با دارا بودن بیش از ۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت، ۳۰ درصد از نهاده‌های علوفه خود را تامین می‌کند و همچنین  ۲۰۰ هکتار باغ پسته در استان تهران و ورامین نیز داریم که سالانه بالغ بر ۴۰۰ تن پسته تولید می‌کنیم.
وی عنوان داشت: در حال حاضر ۳۰۰ نفر پرسنل بصورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم با شرکت ما همکاری دارند. با توجه به اینکه شهر ورامین در منطقه خشک واقع شده و با کمبود و شوری آب در این منطقه مواجه هستیم، ما توانسته ایم ۲۰۰ هکتار محصول باغ پسته را زیر کشت قرار دهیم.
مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق تاکید کرد : خوشبختانه ما توانسته‌ایم از کود ارگانیک دامی خود برای زراعت استفاده کنیم و در زنجیره‌های مختلف تولید پروتئین حیوانی و زراعت، در حال تکمیل حلقه‌های غذایی هستیم و از هیچ نوع سم مصنوعی در تولیدات خودمان استفاده نمی‌کنیم.
وی ابرازداشت : کیفیت زمین و آبیاری برای زراعت مان بسیار بالا و مکانیزه است، از همین رو محصول باکیفیتی برداشت می‌کنیم.
وی در خصوص شرکت در بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته بیان داشت : در این نمایشگاه بیش از ۷ نژاد گوسفند، ۳ نژاد بز و ۲ نژاد از گاو سنگین عرضه کرده‌ایم و ۲۰ درصد تخفیف نمایشگاهی نیز در نظر گرفته‌ایم.
لکی درمورد صادرات هم افزود : برنامه آینده ما صادرات دام سبک به کشورهای عراق و افغانستان می‌باشد. در بخش تولید و صادرات شیر نیز با کارخانجات لبنی مثل: چوپان، دومینو، پارس قرون، پگاه همکاری داریم که کیفیت شیر به واسطه دانش روز بسیار بالاست.
وی درپایان سخنان خود گفت : فعالیت ما در ۴ استان تهران، زنجان، کرمانشاه و خوزستان می‌باشد که مرکز اصلی فعالیت ما در استان تهران و شهرستان ورامین می‌باشد. ما به واسطه تامین نیازهای تغذیه‌ای مردم نیازمند حمایت سازمان جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام، سازمان دامپزشکی و بانک کشاورزی برای اخذ وام در جهت افزایش تولید و پایداری دامداری و کشاورزی می‌باشیم.


آغاز برداشت دانه جو از مزارع کشت و صنعت اشراق

آغاز برداشت دانه جو از مزارع کشت و صنعت اشراق

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت اشراق کارشناسان و مدیران بخش کشاورزی با تغییر الگوی کشت و استفاده از روشهای نوین کاشت، داشت و برداشت موفق به برداشت بالاترین ‌مقدار قصیل جو در سال جاری و همچنین برداشت جو باکیفیت از مزارع این شرکت شدند

پیام تسلیت مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق در پی شهادت رئیس جمهور ایران و هیئت همراه

پیام تسلیت مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق در پی شهادت رئیس جمهور ایران و هیئت همراه

مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت اشراق؛ با نهایت تاثر و تاسف، شهادت خادمان ایران عزیز و رئیس جمهور خدمت گذار و مردمی کشور، «دکتر سید ابراهیم رئیسی» را تسلیت عرض می نماید.

بازدید مدیر کل حراست سازمان اقتصادی کوثر از مجتمع کشت و صنعت اشراق

بازدید مدیر کل حراست سازمان اقتصادی کوثر از مجتمع کشت و صنعت اشراق

به گزارش روابط عمومی مجتمع کشت و صنعت اشراق، مهندس مجید زین العابدینی فرد؛ مدیرکل حراست سازمان اقتصادی کوثر و جناب آقای حمید زمانی، مدیر حراست شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در تاریخ 15 اردیبهشت 1403، از فارمهای این مجتمع بازدید کردند.

برگزاری جلسه با موضوع بررسی مسائل فنی و روند تولید دام سبک واحد دینور شرکت مجتمع کشت و صنعت اشراق

برگزاری جلسه با موضوع بررسی مسائل فنی و روند تولید دام سبک واحد دینور شرکت مجتمع کشت و صنعت اشراق

در مورخ 1403/01/28 جلسه فنی دام سبک در فارم دینور (واقع در شهرستان صحنه استان کرمانشاه) با موضوع بررسی مسائل فنی و روند تولید دام سبک واحد دینور این شرکت ب با حضور سرپرست معاونت بازرگانی آقای دکتر پایدار،آقای دکتر جعفرنژاد معاونت طرح، برنامه و توسعه مدیریت، آقای مهندس اردستانی معاونت تولید، آقای علیرضا حاج اسمعیل سلطان مدیر اداری و منابع انسانی شرکت و آقای دکتر ایمانی مدیر تولید دام سبک برگزار شد.