درباره ما

درباره کشت و صنعت اشراق

شرکت کشت و صنعت اشراق به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در سال ۱۳۵۳ شمسی تاسیس گردیده است. در آغاز عمده فعالیت شرکت در زمینه زراعت، پرورش دام سبک به صورت نیمه صنعتی و همچنین پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار متمرکز بود. در دهه ۷۰ فارم مرغ مادر گوشتی جایگزین تولید گوشت مرغ و تخم مرغ گردید و با راه اندازی کارخانه جوجه کشی، تولید جوجه یک روزه گوشتی در دستور کار قرار گرفت. همزمان با احداث و راه اندازی واحد ۲۰۰ راسی صنعتی گاو شیری، اهداف کاری شرکت گسترش پیدا کرد و از سال ۱۳۸۸ با اعمال تغییرات در سیاست های کلان، بخش عمده فعالیت های طیور به دیگر شرکت های هم گروه واگذار گردید.

شرکت کشت و صنعت اشراق در حال حاضر دارای ۷ فارم دامداری، ۴۰۰ هکتار زمین زراعت و ۲۱۰ هکتار باغ پسته بوده و به طور مستقیم حدود ۳۰۰ نفر پرسنل در این شرکت مشغول به کار می باشند. در حال حاضر این شرکت سالانه حدود ۲۰ هزار تن شیر گاو و ۵۰۰ تن شیر بز، ۱۳۰۰ راس گوساله نر و تلیسه و ۷۰۰ راس بره و بزغاله به بازار عرضه می کند. شرکت ما با وارد برترین نژادهای بز سانن و آلپاین و برترین گوسفندان نژاد رومن، بلانش، سافولک، شاروله، ایل دو فرانس، لاکن گوشتی و لاکن شیری کار تولید و تکثیر پرورش دام سبک را در سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است.

این شرکت با دارا بودن تیمی فنی، مبتکر و منسجم با تولید محصولات استراتژیک کشاورزی شامل گوشت شیر و خوراک دام نقش ویژه ای در حفظ و ارتقاء امنیت غذایی کشور ایفا می کند. علاوه بر این در حوزه دانش بنیان با تشکیل هسته های خالص ژنتیکی نژادهای بز سانن و آلپاین و نیز برترین گوسفندان نژاد رومن INRA401 و بلانش مسیف سانترال BMC دارای جایگاه کلیدی حلقه های بالادستی صنعت دام سبک می باشد.همچنین شرکت کشت و صنعت اشراق از طریق انتقال جنین،‌ اقدام به تولید و توسعه گله نژاد دو منظوره و خالص سیمنتال در واحدهای خود نموده است.